Artur Krupa
dr inż.
Dyscyplina naukowa: informatyka techniczna i telekomunikacja
Instytut: Instytut Informatyki Technicznej
Witaj, nazywam się Artur Krupa, jestem pracownikiem naukowo-dydaktycznym na Wydziale Zastosowań Informatyki i Matematyki w Instytucie Informatyki Technicznej. Moim głównym miejscem pracy jest Katedra Sztucznej Inteligencji, ale to znacznie więcej niż by się mogło wydawać z samej tylko nazwy.
Moje zainteresowania badawcze dotyczą m.in. bezpieczeństwa i analizy danych (w tym testy penetracyjne i audyty), sieci komputerowych, metod numerycznych oraz ogólnie pojętych usług rozproszonych w chmurze (w tym MS Azure, AWS, GCP, Oracle, OVH).
Staram się łączyć pasję i hobby z tym, co robię na Uczelni, a jednocześnie nie ograniczam się w zainteresowaniach tylko do tego, czym się zajmuję zawodowo. Prywatnie jestem samoukiem, który lubi kształcić się w różnych dziedzinach życia, zatem nie ma dla mnie tematu nie do przedyskutowania czy nowej umiejętności, której nie można by zdobyć.
Na Uczelni pełnię kilka funkcji, w tym m.in. Kierownika Podyplomowych Studiów Efektywnej Administracji Systemami Linuksowymi (SELinux), Koordynatora ds. międzynarodowego programu RedHat Academy oraz Przewodniczącego ds. obron zdalnych Naszego Wydziału. Jestem także odpowiedzialny za Wydziałową Konferencję „Symbioza Techniki i Informatyki”, a od wielu lat pełnię także funkcję Opiekuna Roku dla kierunku Informatyka (st. I).
Moje doświadczenie zawodowe obejmuje także wieloletnią biegłość dydaktyczną, promotorstwo wielu prac dyplomowych, współpracę z wieloma międzynarodowymi firmami i koncernami w zakresie koordynacji projektów oraz wdrożeń systemów informatycznych i usług.
Jako Tutor z kolei mam wobec powyższych zdarzeń duże wymagania odnośnie do sumienności, skrupulatności oraz systematyczności. Jeśli nie boisz się tych wyzwań – zapraszam, a postaram się pomóc Ci rozwinąć skrzydła.
W Tutoringu naukowym pomogę zaplanować czas i zajęcia, aby studiowanie przyniosło same korzyści i satysfakcję. Z kolei w Tutoringu rozwojowym oferuję Ci szansę na lepsze poznanie siebie, określenie mocnych i słabych stron, odnalezienie zainteresowań, a także przezwyciężenie ograniczeń.
Tutaj to Ty wybierasz swoją ścieżkę rozwoju.
Głównym mottem, którym się kieruję, aby nie zostać jednym z wielu jest:
„Etiam si omnes, ego non” / „Choćby wszyscy, ja nie” – Ewangelia wg Św. Mateusza (26,33)
Preferowany rodzaj oferowanego tutoringu: naukowy / rozwojowy.