Ewa Szpadzik
dr inż.
Dyscyplina naukowa: rolnictwo i ogrodnictwo
Instytut: Instytut Nauk Ogrodniczych
Jestem specjalistką w dziedzinie sadownictwa, z którym jestem związana chyba od zawsze, gdyż pochodzę z rodziny sadowniczej. Pracuję w Katedrze Sadownictwa i Ekonomiki Ogrodnictwa, a moja aktywność badawcza koncentruje się głównie wokół mojego ulubionego gatunku sadowniczego, tj. czereśni. Zawodowo zajmuję się również biologią kwitnienia roślin sadowniczych – głównie gatunków pestkowych (moja rozprawa doktorska dotyczyła biologii kwitnienia wybranych odmian wiśni) oraz szeroko pojętą jakością owoców, ze szczególnym uwzględnieniem ich właściwości prozdrowotnych i zawartych w nich związków bioaktywnych. W sferze moich zainteresowań badawczych są też nowoczesne technologie w sadownictwie oraz stosowanie biostymulatorów i fitohormonów w uprawie różnych gatunków sadowniczych. Bardzo cenię sobie także pracę na rzecz naszej wspólnej, akademickiej społeczności, dlatego Instytucie/Wydziale, w którym pracuję, chętnie udzielam się organizacyjnie i społecznie. Przez dwa lata pełniłam funkcję Koordynatora ds. Równego Traktowania, a obecnie jestem koordynatorem ds. Jakości Kształcenia na Wydziale Ogrodniczym. Wielokrotnie także pełniłam – i wciąż pełnię – funkcję opiekuna roku.
Moje doświadczenia:
- wieloletnie doświadczenie dydaktyczne
- planowanie i koordynowanie doświadczeń naukowych
- promotorstwo licznych prac dyplomowych.
- prowadzenie projektów badawczych we współpracy z firmami z branży ogrodniczej
- publikowanie artykułów naukowych i popularno-naukowych
- udział w konferencjach naukowych w Polsce i zagranicą
Prywatnie jestem mamą 4 dzieci, które dość intensywnie wypełniają mój „wolny” czas. Uwielbiam żeglarstwo, jazdę na nartach, szachy, scrabble, a ostatnio moją wielką pasją stała się gra na pianinie. Lubię publicystykę. Bardzo cenię sobie poczucie humoru, dlatego – jeżeli tylko znajduję czas – relaksuję się oglądając wspólnie z rodziną komedie i wybrane kabarety.
Zapraszam Cię na spersonalizowane zajęcia w ramach tutoringu akademickiego. Wspólnie zastanowimy się przed jakimi wyzwaniami stoisz i jakie umiejętności możesz jeszcze rozwinąć. W ramach tutoringu naukowego możesz zgłębić wiedzę z zakresu sadownictwa, a także uczestniczyć w badaniach naukowych i zdobyć nowe doświadczenia. Podczas tutoringu rozwojowego natomiast, masz szansę poszerzyć swoje horyzonty, odkryć talenty i możliwości, o których nawet nie myślałeś/aś. Dodaj sobie mocy!
„Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.” – Earl Nightingale.
Preferowany rodzaj oferowanego tutoringu: naukowy / rozwojowy.