Lista Mentorów
Lista Mentorów w Programie Mentoringu Akademickiego w SGGW w roku akademickim 2024/2025
W procesie aplikacji do Programu Mentoringu Akademickiego w SGGW należy posłużyć się samodzielnie przygotowanym listem intencyjnym.
W liście intencyjnym do Mentora / Mentorki należy syntetycznie opisać swoje dotychczasowe osiągnięcia, zainteresowania, oraz wstępnie zdefiniować oczekiwania wobec procesu mentorskiego w poszczególnych, wskazanych przez siebie obszarach.
Wzór listu intencyjnego znajduje sie tu: wzór listu intencyjnego
Liczba studentów lub doktorantów, z którymi poszczególni mentorzy będą współpracować w danym semestrze jest ograniczona.
Decyzja o podjęciu współpracy w formie mentoringu należy do Mentora / Mentorki. Przed podjęciem decyzji Mentor/ Mentorka może przeprowadzić niezobowiązującą rozmowę wstępną z kandydatami, którzy zadeklarowali z nim chęć współpracy w danym semetrze.
Biogramy Mentorów
Poniżej przedstawione są skrócone biogramy poszczególnych Mentorów.
Nazwisko Mentora / Mentorki jest linkiem do informacji rozszerzonej.
Agnieszka Kampka Mentorka
dr hab. profesor SGGW
nauki socjologiczne
Mogę pomóc Ci zrozumieć, co jest Twoją mocną stroną i nad czym warto jeszcze popracować. Mogę pomóc Ci odkryć, co Cię najbardziej interesuje i jakie cele chcesz osiągnąć. Pomóc zaplanować pracę, by udało Ci się to zrobić. Mogę pomóc Ci rozwijać umiejętności komunikacyjne: jak w zrozumiały i atrakcyjny sposób przedstawiać innym Twoje pomysły i prezentować Twoją wiedzę, jak przygotowywać wystąpienia konferencyjne i teksty.
Agnieszka Gawłowska Mentorka
dr inż. architekt krajobrazu
inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka
Zawodowo zajmuję się projektowaniem i urządzaniem terenów rekreacyjnych, moją pasją jest przyroda i rękodzieło. Mogę pomóc w poszukiwaniu własnych sposobów realizacji celów przy jednoczesnym uszanowaniu odmiennych pomysłów i samodzielnych decyzji. Pomogę też w poznaniu mocnych stron i określeniu sfer, które wymagają pracy. W badaniach naukowych pomogę sprecyzować cel, zaplanować kolejne etapy prac i podpowiedzieć, jak korzystając z własnych zasobów konstruktywnie zarządzać działaniami aby doprowadzić do jego sprawnej realizacji.
Izabela Sitkiewicz Mentorka
profesor
nauki ścisłe i przyrodnicze
Zajmuję się badaniami dotyczącymi epidemiologii i wirulencji bakterii chorobotwórczych. Pomogę w pisaniu wniosków o finansowanie projektów, pisaniu publikacji, przygotowaniu budżetu, planowaniu czasu, rozwiązywanie problemów naukowych i nie tylko naukowych.
Agata Fabiszewska Mentorka
dr hab. inż.
technologia żywności i żywienia
Planujesz swój pierwszy lub kolejny projekt naukowy czy grant badawczy? Może Twoim celem jest wystąpienie na konferencji lub pierwsza publikacja? Szukasz odpowiedzi na pytanie, w jakim kierunku można rozwijać własne pasje lub jak pokierować swoją ścieżką kariery? Jak lepiej zarządzać swoim czasem? Jak efektywnie przygotować się do trudnego egzaminu lub innego wyzwania? Jak zorganizować ciekawe wydarzenie popularnonaukowe, integracyjne? Być może szukasz swojej pasji albo chcesz podjąć inicjatywę społeczną?
Adriana Derejko Mentorka
dr inż.
biometria
Pomogę przede wszystkim w poznaniu samego siebie. Chciałabym rozwinąć Twoje pasje, inspiracje, rozwinąć ciekawość świata, wykorzystać potencjał już w Tobie istniejący, a naprowadzając siebie nawzajem odkryć temat, który można rozwinąć i sprawić, że stanie się on wartościowy.
Wojciech Pizło Mentor
dr hab. inż. profesor SGGW
nauki o zarządzaniu i jakości
Moje główne zainteresowania dotyczą zarządzania (ale również ekonomii) w dobie rewolucji informatycznej, w szczególności teorii marketingu, ekonomii instytucjonalnej, przywództwa i kreatywności. Jestem autorem i współautorem pracy dotyczącej organizacji wirtualnych w międzynarodowych zespołach badawczych, zaufania i współpracy w przedsiębiorstwach.
Piotr Boruszewski Mentor
dr hab. inż. profesor SGGW
nauki leśne
Główny obszar mojej aktywności naukowej jest ściśle powiązany ze współpracą z przedstawicielami przemysłu i dotyczy technologii nowoczesnych biokompozytów w tym przede wszystkim materiałów drewnopochodnych wytwarzanych w procesach surowco – i energooszczędnych. Jeżeli zależy Ci na zdobyciu umiejętności w zakresie komercjalizacji badań naukowych lub potrzebujesz wsparcia w kreowaniu ścieżki swojego rozwoju zawodowego, zapraszam do współpracy.
Justyna Więcek Mentorka
profesor
zootechnika i rybactwo
Pomogę Ci w osiągnięciu wymarzonego celu. Porozmawiamy, zaplanujemy ścieżkę rozwoju a zaczniemy oczywiście od ustalenia priorytetów, bo aby osiągnąć cel trzeba zrobić na pewno kilka kroków, ale niekoniecznie milowych.
Ihor Atamaniuk Mentor
dr. hab. profesor SGGW
informatyka techniczna i telekomunikacja
Moim głównym obszarem badań jest modelowanie, rozpoznawanie, ekstrapolacja losowych funkcji i ciągów (praktyczne zastosowania). Pomogę moim podopiecznym zastosować matematykę w badaniach naukowych i uwierzyć w siebie.
Magdalena Pawełkowicz Mentorka
dr hab. inż.
nauki biologiczne w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych
Pomogę w lepszej organizacji czasu, zaprzestaniu odkładania zadań na później, skutecznym wyznaczaniu celów i efektywnej drodze do ich osiągania. Niemożliwe – nagle stanie się możliwe! Oferuję pomoc w nawiązaniu kontaktów w obszarze biotechnologii osobom, które są na początku wyboru ścieżki dydaktycznej lub zawodowej. We współpracy ze mną liczy się konkret, szczerość i zaangażowanie! Zapraszam!
Agnieszka Tyburcy Mentorka
dr inż.
technologia żywności i żywienia
Dydaktyka jest moją pasją. Bardzo lubię prowadzić zajęcia zdalne (prowadzę je już 10 lat).
Jako mentor chciałbym przekazać swoje doświadczenie i wiedzę zarówno słuchaczom Szkoły Doktorskiej (z zakresu prowadzenia zajęć dydaktycznych audytoryjnych oraz zajęć zdalnych) oraz studentom (z zakresu przygotowania prezentacji).
Do zobaczenia na sesjach mentorskich!
Piotr Bąska Mentor
dr hab. inż. profesor SGGW
weterynaria
Zajmuję się interakcjami pasożytów z układem immunologicznym człowieka i zwierząt. Szczególnie aspekty wykorzystania pasożytów w leczeniu chorób autoimmunologicznych i alergii. Pomogę poszukać odpowiedzi na częste u młodych ludzi dylematy i pytania „Doktorat czy korporacja?”, „Doktor i co dalej…?”., wypracować dojrzałe i przemyślane wejście na rynek nauki i pracy ze świadomością zalet i wad tych obszarów.
Maciej Kamaszewski Mentor
dr hab. profesor SGGW
zootechnika i rybactwo
Jestem pasjonatem ryb i ekosystemów wodnych. Zajmuję się przede wszystkim embriologią i histologią kręgowców, ale również ekotoksykologią i biologią ewolucyjną. Chętnie podzielę się doświadczeniem i wiedzą, wskażę jak wygląda zawód naukowca “od kuchni”. Współpracę widzę przede wszystkim jako włączenie w realizowane zadania badawcze, co oczywiście może osobę zainteresowaną pracą naukową przybliżyć do celu i zapoznać z realiami pracy naukowej.
Robert Pietrzykowski Mentor
dr hab. inż.
ekonomia i finanse
Moją pasją jest statystyka i ekonometria przestrzenna oraz statystyka wielowymiarowa. Pomogę w doborze metod statystycznych lub ekonometrycznych, w przygotowaniu wystąpień publicznych, niezbędnych na końcowym etapie prac badawczych. Moje doświadczenia w pracy redakcyjnej mogą być pomocne przy pisaniu prac naukowych i publikowaniu. Lata pracy na uczelni pozwalają też na wsparcie związane z funkcjonowaniem w środowisku akademickim.
Jakub Gawron Mentor
dr inż.
nauki leśne, inżynieria mechaniczna
Jestem naukowcem eksperymentalistą związanym z lignocelulozą. Zajmowałem się modyfikacją drewna, produkcją biopaliw, eksploatacją techniczną maszyn, zarządzaniem zespołem naukowym, etyką zawodu naukowca i etyką w ogóle. Chętnie pomogę w sformułowaniu problemu i podjęciu najkorzystniejszej decyzji w danej chwili. Decyzji związanej nie tylko z pracą naukową.
Joanna Paliszkiewicz Mentorka
prof. dr hab. inż.
nauki o zarządzaniu i jakości
Jestem specjalistką w dziedzinie zarządzania, szczególnie interesuje mnie tematyka zaufania, zarządzania wiedzą oraz komunikacji w mediach społecznościowych. Bogate doświadczenie w zarządzaniu projektami, zespołami oraz stowarzyszeniami pozwala mi dzielić się praktycznymi wskazówkami i wspierać w tych obszarach. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy, porady lub wsparcia w rozwoju kariery, chętnie Ci pomogę. Razem możemy osiągnąć Twoje cele.
Monika Trząskowska Mentorka
dr hab.
technologia żywności i żywienia
Specjalizuję się w zagadnieniach dotyczących bezpieczeństwa żywności. W szczególności interesuję się jakością mikrobiologiczną żywności oraz zasadami/metodami produkcji, które ułatwiają wytwarzanie bezpiecznej żywności. W mentoringu mogę pomóc w: uczeniu się, szczególnie wyżej wymienionych zagadnień; w prowadzeniu badań do prac dyplomowych i innych; oraz w opracowaniu wyników i ich publikacji. Służę szeroko rozumianym wsparciem w planowaniu kariery naukowej.
Emilia Paprzycka Mentorka
dr hab.
nauki socjologiczne
Jestem socjologiem i specjalizuję się w metodologii badań społecznych. Moje zainteresowania naukowe lokują się w obszarze socjologii płci, socjologii intymności, socjologii rodziny i badaniach rynku. Pomogę w zakresie metodologii badań społecznych tj. realizacji projektu badawczego: „od pomysłu do realizacji”, zaprojektowaniu i realizacji badań jakościowych lub ilościowych, a także w analizie danych. Jako redaktor w czasopiśmie naukowym mogę wesprzeć także w przygotowaniu artykułu naukowego do czasopisma.
Piotr Swacha Mentor
dr hab.
nauki socjologiczne; nauki o polityce i administracji
W kręgu moich zainteresowań naukowych znajdują się polityki publiczne, socjologia środowiskowa, polityka ochrony środowiska, najnowsza społeczno-polityczna historia Polski. Pomogę w zaprojektowaniu kariery naukowej, wskazaniu tematyki badawczej, istotnej z punktu widzenia zachodzących zmian społecznych.
Olga Kosakowska Mentorka
dr hab.
rolnictwo i ogrodnictwo
Jestem wielbicielką nie tylko roślin, ale i zwierząt, a przyroda od zawsze była moją wielką miłością. Lubię się uczyć – i chętnie uczę innych, a jako nauczycielka jestem spokojna i cierpliwa. W relacjach cenię zaufanie i lojalność. Zapraszam do mnie wszystkich zainteresowanych ziołami, szczególnie w aspekcie ich zmienności, a także możliwości praktycznego wykorzystania.
Grzegorz Kowaluk Mentor
dr hab. inż.
nauki leśne
Szczególną uwagę poświęcam gospodarce cyrkularnej w technologii drewna oraz prowadzę badania nad możliwościami optymalizacji ponownego wykorzystania drewna. Chciałbyś robić coś poza zajęciami? Masz pomysł na badania, ale nie wiesz od czego zacząć? Nauka, konferencje, publikacje – to Cię interesuje, ale jednocześnie przeraża? Porozmawiajmy o tym!
Elżbieta Jancewicz Mentorka
dr hab. inż.
nauki leśne
Zajmuję się zoologią i ekologią zwierząt kręgowych. Pasjonują mnie drobne ssaki oraz środowiskowe uwarunkowania ich rozmieszczenia w makro- i mikroskali i w różnych skalach czasowych. Interdyscyplinarne podejście w badaniach, połączenie wiedzy i doświadczenia wielu specjalistów pomagają szerzej spojrzeć na problem i pozwalają widzieć więcej. Chętnie podzielę się wiedzą i doświadczeniem. Jeśli potrzebujesz wsparcia, pomogę.
Joanna Wrzesińska-Kowal Mentorka
dr inż.
ekonomia i finanse
Naukowo zajmuje się tematyką związaną z przemianami w handlu wewnętrznym w Polsce i UE. Chętnie podzielę się swoim doświadczeniem i wiedzą ekonomiczną, wysłucham, pomogę sprecyzować cel pracy/badań. Wspólnie ustalimy najskuteczniejsze metody działania, wyznaczymy cele krótko i długoterminowe, udzielę wskazówek i rad. Wszystko w wolności, z wzajemnym szacunkiem i sympatią.
Katarzyna Marciszewska Mentorka
dr inż.
nauki leśne
Zajmuję się poznaniem i zrozumieniem zasad funkcjonowania drzew w ekosystemach leśnych. Służę doświadczeniem i praktycznymi umiejętnościami w zakresie planowania i organizacji pracy badawczej, aplikowania o fundusze, poszukiwania i selekcji literatury, opracowywania wyników badań i ich prezentacji. Niezdecydowanym pomogę znaleźć własną drogę w oparciu o przekonanie, że najważniejsza jest autentyczność i głębokie zrozumienie siebie
Andrzej Szczepkowski Mentor
dr hab. inż.
nauki leśne
Jestem leśnikiem, absolwentem Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie. Zajmuje się chorobami lasu. Badam w różnych aspektach stan zdrowotny drzew i drzewostanów. Poznaję biologię i ekologię makrogrzybów, głównie nadrzewnych i nadrewnowych oraz rolę i znaczenie grzybów w ekosystemach leśnych. Interesuję się możliwościami praktycznego wykorzystania różnorodnych właściwości grzybów, zagadnieniami związanymi z ochroną grzybów, obcymi gatunkami grzybów wielkoowocnikowych w Polsce.
Mateusz Niedbała Mentor
dr inż.
nauki leśne
Specjalizuję się w nowych technologiach wykorzystywanych w przemyśle drzewnym i szeroko rozumianych naukach stosowanych. Interesuję się roślinami hiperakumulatorowymi i ich zastosowaniem w środowisku. Mam dość duże doświadczenie w zarządzaniu i organizacji przedsięwzięć, obsługą prawną. Mogę pomóc w poszukiwaniu ścieżki kariery, pracą nad jej rozwojem a także w zrozumieniu własnych potrzeb i ustaleniu celów. Jeśli tylko uznamy, że chcemy popracować nad rozwiązaniem jakiegoś problemu to jestem pewien, że się to uda.
Witold Wardal Mentor
dr inż.
nauki leśne
Moją aktywność zawodową i naukową łączę ze współpracą z przedstawicielami przemysłu meblarskiego w obszarze energooszczędnych i ergonomicznych rozwiązań technologicznych oraz rozwoju nowego produktu. Jeżeli zależy Ci na zdobyciu umiejętności łączenia wiedzy ściśle fachowej z wyzwaniami interdyscyplinarnymi lub jesteś studentem Szkoły Doktorskiej i potrzebujesz wsparcia w kreowaniu ścieżki swojego rozwoju zawodowego, zapraszam do współpracy.
Kinga Noras Mentorka
dr inż.
rolnictwo i ogrodnictwo, statystyka
Moim zawodowym założeniem jest praca związana z tematyką analizy danych. Przez ostatnie 6 lat organizowałam staże studenckie, co pozwoliło mi poznać potrzeby i wymagania przyszłych pracodawców z różnych branż. Mogę dzielić się doświadczeniem w dziedzinie, która stawia przede mną, każdego dnia nowe wyzwania i możliwości. Chętnie pomogę w podniesieniu kompetencji, określeniu nowych perspektyw dla rozwoju ścieżki kariery, doborze alternatywnych metod rozwiązywania problemów z szeroko rozumianą analizą danych.
Tomasz Krupa Mentor
dr hab.
rolnictwo i ogrodnictwo
Od wielu lat zajmuje się oceną jakości owoców pod względem ich walorów konsumenckich jak i prozdrowotnych. W zakresie moich zainteresowań jest ocena oddziaływania różnych czynników środowiskowych, agrotechnicznych i warunków przechowywania na jakość owoców a w szczególności borówki wysokiej, minikiwi, jabłek. Jeśli szukasz pomocy w rozwoju, potrzebujesz wskazówek lub wsparcia, a może czujesz że sam nie dasz rady – przyjdź, wspólnie pokonamy obawy bo „Kto chce tworzyć ten szuka sposobów…”.
Wiesław Ptach Mentor
dr inż.
inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka
Moje doświadczenie bazuje na wieloletniej pracy nauczyciela akademickiego oraz wieloletniej, dającej mi ogromna satysfakcję realizacji projektów rozwojowych.
Wspólnie zbudujemy atmosferę zaufania, określimy razem kierunki potencjalnego rozwoju, dopasowane do twoich możliwości, zidentyfikujemy i wyeliminujemy bariery tego rozwoju, znajdziemy metody i środki, które będą dla Ciebie wsparciem, motywacją i inspiracją w osiąganiu zamierzonych celów.